ТТН у відносинах з перевізником

ТТН у відносинах з перевізником

Застосування товарно-транспортної накладної (далі – ТТН) при перевезенні вантажів передбачено п. 11.1 р. 11 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтранспорту від 14.10.1997 №363 (далі – Правила перевезень) та Переліком документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, що затверджений постановою КМУ від 25.02.2009 №207.

Оформлювати ТТН можна у довільній формі, без дотримання встановленої Правилами перевезень ф. №1-ТН, за обов’язкової наявності наведених у наказі Мінінфраструктури від 27.01.2016 №26 реквізитів.

ТТН не застосовується, якщо (і) суб’єкт господарювання перевозить вантаж власним транспортом, (іі) покупець забирає товар у продавця власним транспортом.

На думку податківців, у разі відсутності ТТН немає підстав для врахування вартості послуг з перевезення вантажу при формуванні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

З нашої позиції, підхід ДФС не є обґрунтованим, оскільки підставою для визнання витрат на перевезення може слугувати оформлений перевізником / експедитором акт наданих послуг.

ТТН у відносинах з перевізником