Щодо повідомлення про нарахування пені

Щодо повідомлення про нарахування пені

Згідно з п. 2 р. ІІ Наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» від 28.12.2015 №1204 (далі – Порядок №1204) у разі застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) та/або пені за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, в тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності контролюючий орган складає податкове повідомлення-рішення на формою «С», що затверджена додатком 10 до Порядку №1204.

Відповідно до п. 3 р. ІІ  Порядку №1204 податкове повідомлення-рішення складається за кожним окремим податком, збором разом із штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) або штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), передбаченими ПКУ, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом) та пенею за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у тому числі за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Зазначена форма «С» містить відповідну графу для зазначення суми пені та підстав для її нарахування.

Таким чином, наразі повідомлення платника податку про нарахування пені здійснюється шляхом складання відповідного повідомлення рішення та надсилання (вручення) його такому платнику.

Щодо повідомлення про нарахування пені